Zła pogoda? SERIO?

Dodano: 02-04-2015

Biorąc pod uwagę warunki pogodowe od poniedziałku do czwartku chyba na pogodę na czasówce nie można narzekać, co nie? Wiatr nie był tragiczny, deszcz nie padał no i śniegu nie było!

Ciąg dalszy i komentarze

Multimedia i relacje!

Dodano: 31-03-2015

Mamy pierwsze relacje z czasówki!

- Relacja tourysta.com - krótka relacja tekstowa oraz film z czasówki.

- Film z mety nadesłany przez firmę Ultimasport.

- Porcja zdjęć od Macieja Szłapki.

Ciąg dalszy i komentarze

Inne czasówki!

Dodano: 30-03-2015

Korzystając z dużego zainteresowania stroną internetową już teraz zapraszamy na zaprzyjaźnione imprezy!

Na początku września :) na pewno będzie organizowana przez Macieja Foerstera czasówka w Bodzyniewie - więcej informacji na stronie Macieja (póki co strona nieczynna, powinna wstać na przełomie kwietnia i maja) www.czasowkasrem.pl

Być może w sierpniu będzie również II edycja czasówki w okolicach Zbąszynia - tu organizatorzy: Maciej i Robert, nie mają jeszcze jakichś konkretnych planów. Więcej informacji - około lipca/sierpnia na naszej stronie.

Z kolei dla amatorów dłuższych wojaży już na początku maja - III edycja Kościańskiej Setki, marki TGV Club. Tu również zapraszamy!

Ciąg dalszy i komentarze

Nominacja >>Święta Krowa<< sezonu.

Dodano: 30-03-2015

Nominację do nagrody "Święta Krowa" sezonu 2015 otrzymują osoby odpowiedzialne za pogaduszki na poboczu (samochód biały) oraz szosie (samochód czerwony). 100 metrów za linią mety na finiszowej prostej. Przy finiszu rozpędzonego pewnie do ponad 50km/h Roberta Żmudzina. Na prośbę natychmiastowego opuszczenia prostej finiszowej zareagowali *urwami i innymi rynsztokowymi słowami.

2 pytania:
- gdzie wyście się w ogóle chowali, w oborach jakichś?
- nie braliście udziału w czasówce, po co kręcicie się na prostej finiszowej? Sprawia Wam frajdę przeszkadzanie innym zawodnikom? Macie tak mało wyobraźni (za to jakże bogaty zasób przekleństw), by wyobrazić sobie niebezpieczeństwo, które powodujecie totalnym brakiem swojej odpowiedzialności?

Nie jesteście żadnymi Heńkami z Belęcina, którzy wyszli popatrzeć na rowery. Jeździcie setki kilometrów na treningach i maratonach, robicie zagraniczne zgrupowania, jesteście znani w leszczyńskim środowisku kolarskim i jeździcie rowerami za kilka tysięcy złotych; i mimo to nie jesteście w stanie przewidzieć niebezpieczeństwa lub odjechać z prostej finiszowej bez pyskowania? Gratuluję kultury i wyobraźni, naprawdę gratuluję.

W przyszłym roku oczywiście zachęcam do startu w czasówce jako pełnoprawni zawodnicy (a nie jako "zające" dla kolegów). Po zgrupowaniu w Hiszpanii na pewno noga poda. Jeśli nie, to bardzo proszę - jedźcie sobie gdzieś indziej, ustawcie się na środku DK 5 albo gdziekolwiek - i tam urządzajcie sobie pogaduszki. Nie róbcie tego tuż za metą czasówki, gdzie wpadają wykończeni i rozpędzeni zawodnicy. Okażcie chociaż krztę wyobraźni. Jeśli nie, to stwarzajcie niebezpieczeństwo gdzie indziej.

PS. Osoba prezentująca postawę tak godną kolarza - koleżeńską, pomocną, kulturalną i postępującą w duchu fair-play została zidentyfikowana (dzięki, fejsbuczku!). Proszę na następną czasówkę się nie zapisywać, nie zostaniesz dopuszczony do startu.

Ciąg dalszy i komentarze

Podziękowania, podsumowanie, wyniki.

Dodano: 30-03-2015

Kolejna, V już edycja czasówki im. Bolesława Zajiczka przeszła do historii. Pogoda była w kratkę, solidnie zmoczyło nas podczas zapisów, ale trasę każdy z zawodników przejechał bez kropli deszczu. Jednak Tadziu Porzucek dobrze się modlił :). Niemalże 1/4 zawodników nie przyjechała - pewnie wystraszył ich deszcz :).

Ale do rzeczy. Jest gro osób - w tym roku dużo większe niż zwykle, którym należą się podziękowania i bez których impreza najprawdopodobniej nie doszła by do skutku w ogóle. Kolejność wypisania tych osób nie ma znaczenia - gdybym mógł, wszystkich dałbym jako pierwszych! Dziękuję:
- Arkowi Kaczmarkowi oraz Nadii :) - za ogromną pomoc, poskładanie wszystkiego do kupy, trzymanie ręki na pulsie i załatwienie setki spraw, o połowie których pewnie nawet nie wiem. Nadia z kolei ogromnie pomogła przy zapisach, każdy otrzymał wafelka i uśmiech!
- Jerzemu Szwałkowi oraz jego ekipie - za zasponsorowanie lwiej części pomiaru czasu, pyszne ciepłe napoje, namiot i obstawienie krzyżówki,
- wszystkim innym sponsorom, którzy wspomogli nas finansowo i materialnie. To dzięki Wam za 10zł mogliśmy się cieszyć imprezą z elektronicznym pomiarem czasu. Dziękuję!
- Maciejowi Foersterowi - za kolejny rok pracy startera,
- Tadziowi Porzuckowi - za kolejną wspaniałą tablicę wyników i wypełnianie Waszych certyfikatów. Nie wspominając o wymodlonej pogodzie :),
- skoro mowa o certyfikatach... Radkowi Frydryszakowi, który po raz kolejny zaprojektował nam wspaniały certyfikat,
- Kasi Naskręt z firmy NODON - za śliczne nagrody. Mało kto wie, że nagrodę dostał KAŻDY, kto został na ceremonmii dekoracji zwycięzców.
- firmie ULTIMASPORT - za fachowy, bezproblemowy, szybki, dokładny i tani elektroniczny pomiar czasu.
- wszystkim innym, których nie wymieniłem, a którzy dołożyli cegiełkę do budowy tej imprezy. Jeśli kogoś pominąłem, to nie celowo. Proszę o maila, błąd naprawię!

W czasówce wystartowało 95 osób. 2 osoby niestety z przyczyn losowych nie ukończyły, pech chodzi po ludziach. Wszyscy przejechali trasę suchą głową, bo nogi trochę od ziemi się pomoczyły. Pierwszy raz również mi udało się wziąć udział w zawodach. Ukończyłem na pudle :). Od końca ^^.

Wyniki znajdują się --> na stronie Ultimy <--. W wynikach nie ma jedynie Przemysława Ratajczaka, któremu przytrafił się defekt i nie ukończył. Resztę wyników zatwierdzam ostatecznie jako oficjalne!

Widziałem kilka osób, które robiły zdjęcia - moi drodzy, prześlijcie proszę linki do zdjęć, które zrobiliście, niech każdy startujący ma okazję je obejrzeć. Formularz kontaktowy jest na stronie.

Wysyłka certyfikatów! Zostało mnóstwo nieodebranych certyfikatów. Jeśli mam komuś dosłać certyfikat - list ekonomiczny - proszę o wysłanie do mnie takowej prośby.

Ciąg dalszy i komentarze

Poprzednia1234567891011121314Następna

Projekt i wykonanie: Maciej Rościszewski 2012